O nás

Firma Vladimír Petro - Petro a spol., pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1992.

Počas dlhej histórie sa sortiment viac krát menil, ale podstata zostala rovnaká. Hlavným predmetom podnikateľskej činnosti firmy je nákup a predaj tovarov, čiže maloobchodný a veľkoobchodný predaj. V začiatkoch a teda v roku 1992 sortiment firmy tvorili najmä produkty pre domácnosť a náhradné diely pre automobily.  Po rokoch snaženia sa sortiment rozširoval a sústredil najmä na spomenuté náhradné diely, ku ktorým sa pridali autobatérie a ďalšie príslušenstvo pre motoristov. Predajňa náhradný dielov je od svojho otvorenia až do dnes na rovnakom mieste. Pre prešovčanov známa adresa Pavlovičovo námestie 36.

Chcelo by to viac zábavy! Možno aj tak znel impulz na to začať sa venovať motorkám. V dobe, keď sme začínali to nebolo jednoduché. Motocyklový trh bol iba v začiatkoch a tak vyzerala aj prvá ponuka motocyklov, ktorá sa skladala iba z pár exkluzívnych kúskov.Ani sme netušili aká dlhá a zaujímavá cesta nás čaká keď sme sa v roku 1996 uchádzali o zastúpenie značky Yamaha. Od vtedy uplynulo viac ako 20 rokov, počas, ktorých sa venujeme motorkám a motorkárom. Ako iste viete, nezostalo to iba pri motorkách. Pre jazdcov sme potrebovali kvalitné príslušenstvo a výbavu. Navštívili sme výstavu v Nemecku a vďaka tomu sme získali zastúpenie na predaj produktov nemeckej značky Held Biker Fashion. Podobne ako u nás sa tiež jedná o rodinnú firmu, ktorá si svoju tradíciu píše už od roku 1946. Za 20 rokov spolupráce sme si vybudovali priateľské vzťahy a so zamestnancami a majiteľmi značky sa stretávame skoro každý rok na predstavení noviniek.

Priestory v ktorých sme začínali nám čoskoro nestačili a tak sme hľadali nové. Od roku 2000 môžete našu kamennú predajňu nájsť na Sabinovskej ulici 1/A, 080 01 Prešov. V týchto priestoroch sa nám v priebehu rokov podarilo vytvoriť kompletnú ponuku tovaru pre motorkárov a rozbehnúť taktiež sekciu služieb v našom servise. Poskytujeme záručný a pozáručný servis motocyklov, štvorkoliek, lodných motorov, vodných skútrov značky Yamaha a taktiež aj ďalších značiek.

Nezostali sme offline. Náš prvý príspevok na sociálnej sieti Facebook sme uverejnili už 11.januára 2010, odvtedy sa snažíme byť s Vami, našimi zákazními v neustálom kontakte. Sortiment naďalej rozširujeme a vylepšujeme, aby sme dokázali poskytnúť ten najlepší výber. Už niekoľko rokov môžete na najznámejších sociálnych sieťach sledovať naše fotky a videá.V aktuálnej dobe sa môžeme pochváliť zastúpením viacerých známých značiek, ktoré tvoria širokú ponuku z ktorej si určite vyberie každý. Okrem predaja motocyklov sa od roku 2010 venujeme dovozu nafukovacích člnov značky Kolibri, ktoré sa vyrábajú na Ukrajine a sortiment našej firmy sme tak rozšírili o ďalšie veci a príslušenstvo potrebné k pobytu na vode.

Správny motorkár potrebuje peknú a kvalitnú prilbu. Vyskúšali sme ich viacero a po dlhom hľadaní sa nám v roku 2014 podarilo získať zastúpenie značky HJC. Opäť vzniklo zaujímavé spojenie s rodinnou firmou, ktorá si svoju tradíciu píše už od roku 1971. HJC má sídlo v Južnej Kóreii a ich produkty aktuálne patria k tomu najlepšiemu na trhu. Sme radi, že môžeme byť súčasťou ich veľkej rodiny a podieľať sa na úspechu značky HJC. Na Slovensku sa nám poradilo vybudovať stabilnú predajnú sieť a vďaka tomu nájdete prilby HJC v každom väčšom meste.

Ďalším míľnikom v našej histórii je rok 2021. V tomto roku sa nám podarilo ponuku rozšíriť o značku CFMOTO. Naša ponuka motocyklov tak významne narástla a okrem predaja motocyklov CFMOTO im postkytujeme aj záručný a pozáručný servis.Náš príbeh pokračuje. Neustále pracujeme na tom, aby sme vám vedeli ponúknuť to najlepšie na trhu. Veríme, že už čoskoro budeme môcť opäť urobiť ďalší zápis do našej histórie. Ďakujeme, že ste s nami už viac ako 20 rokov.

Petro a spol.

Doprava zadarmo
nad 100,00 €
Bezpečná platba
kartou
Nakupujete od distribútora
Garantujeme kvalitu
Zákaznícká podpora
od profesionálov