Yamaha

Motocykel YAMAHA MT-09A 2024 MDNM6

Yamaha
Zobraziť recenzie >>
Pridať k obľubeným
Katalógové číslo: 58264
  Na objednávku
Nakúpte nad 100,00 € a máte DOPRAVU ZDARMA!
10 690,00 €
Parametre
Kód produktu: 58264
Kategória: Motocykle

VYPUSTITE SVOJU TEMNOTU
Agresívny nový vzhľad modelu MT-09, ktorý je naplnený DNA Temnej strany Japonska, je navrhnutý tak, aby umocnil pocit ikonického zrýchlenia CP3 bohatého na krútiaci moment. S prístupom „menej je viac” je každý detail modelu MT-09 navrhnutý tak, aby zvýraznil jeho agresívny štýl.

Kompaktný a agilný podvozok zabezpečuje ostré ovládanie, zatiaľ čo prepracovaná jazdná pozícia prináša najvýkonnejší a najaktívnejší zážitok z jazdy v rade Hyper Naked. Zážitok z jazdy ďalej umocňuje nová úroveň technológií vrátane asistenčných systémov citlivých na náklon, prispôsobiteľných jazdných režimov a úplne nového plnofarebného prístrojového panelu TFT s pripojením k smartfónu a navigáciou.

FUNKCIE


Úplne nová kapotáž a agresívny štýl

Nová generácia štýlu Hyper Naked, ktorá stelesňuje čistý prístup „menej je viac”, posúva model MT-09 na ďalšiu úroveň agresívnej, ale zároveň minimalistickej kapotáže. Nový dvojfunkčný LED svetlomet je teraz uzavretý v kryte, ktorý vytvára kompaktnejší a jednotnejší vzťah s prepracovanou palivovou nádržou, čo umožňuje zaujať aktívnejšiu pozíciu vodiča, mierne naklonenú dopredu, pri zachovaní ostrej a robustnej estetiky, ktorá je synonymom značky MT.

Aktívnejšia poloha vodiča

Model MT-09 je známy svojou obratnosťou a stabilitou, ktoré sú umocnené prepracovanou ergonómiou, vďaka ktorej sa jazdec cíti v súlade so strojom a ponúka väčšiu voľnosť pohybu pri rôznych štýloch jazdy. Z tohto dôvodu je teraz pozícia riadidiel nižšia a ponúka dve nastaviteľné polohy, pričom novo navrhnuté stupačky sú tiež nastaviteľné. Nové dvojdielne sedlo ešte viac umocňuje pocit slobody pri jazde.

Nový plnofarebný 5-palcový TFT displej s konektivitou a navigáciou

Plnofarebné 5-palcové prístroje TFT ponúkajú výber zo štyroch rôznych tém podľa vašich individuálnych požiadaviek a jazdnej situácie, medzi ktorými môžete prepínať pomocou úplne nových prepínačov na riadidlách. K novej obrazovke TFT môžete pripojiť aj svoj smartfón prostredníctvom bezplatnej aplikácie MyRide a dostávať upozornenia na správy a hovory a počúvať hudbu*. K dispozícii je aj kompletná mapová navigácia prostredníctvom bezplatnej aplikácie Garmin StreetCross, ktorá vám uľahčí každú cestu. * Vyžaduje náhlavnú súpravu Bluetooth prepojenú so strojom MT-09. Náhlavná súprava nie je súčasťou dodávky.

Akustické mriežky zosilňovača pre lepší zážitok z jazdy

Úsmev vyvolávajúci rev modelu MT-09 je jedným z jeho najcharakteristickejších znakov, ktorý uvoľňuje čistý adrenalín pri každom otočení plynovej rukoväte. Model MT-09 je vybavený špeciálne navrhnutým sacím potrubím, ktoré zvýrazňuje vysokofrekvenčné zvuky, ktoré sú potom zdôraznené, najmä pri vyšších rýchlostiach, mriežkou akustického zosilňovača na vrchu palivovej nádrže, takže bohatý zvuk motora CP3 sa dostane priamo k vám.

Prispôsobiteľné jazdné režimy s funkciou Yamaha Ride Control

Prispôsobte si jazdný zážitok pomocou systému Yamaha Ride Control (YRC), ktorý vám umožňuje vybrať si výkonové charakteristiky motora a úroveň elektronických zásahov podľa vašich preferencií a podmienok na ceste. Tri integrované jazdné režimy sú naprogramované s továrenskými nastaveniami pre rôzne situácie: SPORT, STREET a RAIN, ale môžete si vytvoriť aj dva vlastné programy podľa svojich individuálnych preferencií. Nastavenia YRC si môžete prispôsobiť priamo v menu palubnej dosky alebo v smartfóne prostredníctvom aplikácie MyRide.

Rýchle radenie tretej generácie

Model MT-09 je vybavený rýchlym radením Quick Shifter tretej generácie, ktoré ponúka dve rôzne nastavenia. Nastavenie 1 umožňuje plynulé radenie nahor pri zrýchľovaní a podraďovanie pri spomaľovaní. Nastavenie 2 zlepšuje jazdu tým, že umožňuje podraďovanie bez spojky pri zrýchľovaní a radenie nahor bez spojky pri spomaľovaní, takže ho môžete používať v širšom spektre situácií. Na zachovania prirodzenejšieho pocitu nebude rýchle radenie Quick Shifter tretej generácie fungovať v určitých situáciách, keď sú otáčky motora extrémne nízke alebo vysoké. Nie je možné ho použiť ani v prípade, keď stroj nezrýchľuje ani nespomaľuje.

Šesťosová IMU s novým regulátorom spätného sklzu

Kompaktná šesťosová inerciálna meracia jednotka (IMU) vyvinutá na základe modelu R1 riadi pokročilé asistenčné systémy modelu MT-09 vrátane trojrežimového systému kontroly trakcie (TCS), protišmykového systému (SCS), systému riadenia zdvihu predného kolesa (LIF) a systému ovládania bŕzd. Táto technológia je najlepšia vo svojej triede a teraz je vybavená regulátorom spätného sklzu (BSR), ktorý zabezpečuje stabilitu v prípade zablokovania zadného kolesa pri nadmernom brzdení reguláciou úrovne generovaného krútiaceho momentu.

Najnovší motor EU5+ s objemom 890 cm3

Pozoruhodný kvapalinou chladený trojvalcový motor je ľahký a výkonný a poskytuje vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach. Akustická harmónia vytvorená kombináciou zvuku nasávania a výfuku dodáva motoru CP3 jeho rozpoznateľný rev, ktorý umocňuje pocit z akcelerácie. Vstrekovače paliva majú vyššiu účinnosť a optimalizované prevodové pomery a zdokonalená asistenčná antihoppingová klzná spojka (A&S) zodpovedá vysokému výkonu motora.

Ľahký rám z hliníkového tlakového odliatku vyrobený metódou CF

Kompaktná konštrukcia rámu CF z hliníkového tlakového odliatku (controlled filling) predstavuje modernú koncepciu ikonického usporiadania Deltabox, ktorá zaisťuje vynikajúcu odozvu pre jazdcov a stabilitu. Vďaka optimalizovanej konštrukcii kyvnej vidlice a ľahkému, štíhlemu podvozku pôsobí MT-09 uvoľnenejšie a je ideálnym partnerom na krátke aj dlhé jazdy.

Nové intuitívne ovládanie, funkcie smeroviek a signalizácie núdzového zastavenia (ESS)

Nové integrované prepínače na riadidlách umožňujú ovládať širšiu škálu funkcií modelu MT-09 vrátane pripojenia k smartfónu, navigácie a jazdných režimov, ako aj preskúmať ďalšie možnosti ponuky. Intuitívne nové funkcie smeroviek ešte viac umocňujú zážitok z jazdy. Jemné stlačenie spínača smerových svetiel spôsobí, že pri zmene jazdného pruhu smerové svetlá trikrát zabliknú, kým úplné stlačenie spôsobí, že sa svetlá rozsvietia nepretržite. Smerové svetlá sa tiež vypnú po 15 sekundách a po vzdialenosti väčšej ako 150 metrov. Nová signalizácia núdzového zastavenia (ESS) tiež aktivuje výstražné svetlá, keď systém zistí náhle brzdenie.

Nastaviteľné odpruženie a pneumatiky najnovšej generácie

Plne nastaviteľná 41 mm predná vidlica má optimalizované nastavenie, ktoré zodpovedá charakteru kompaktného veľmi tuhého rámu, dosahuje vynikajúcu stabilitu a ponúka plynulejšiu a kontrolovanejšiu jazdu. Nastaviteľné zadné odpruženie má niekoľko nastavení, ako aj upravenú pretáčavosť, ktorá poskytuje dynamickejší pocit v zákrutách. Nové pneumatiky Bridgestone Battlax Hypersport S23 M na kolesách Yamaha SpinForged ponúkajú vysokú priľnavosť a ľahšie ovládanie, takže môžete naplno využiť zrýchlenie plné krútiaceho momentu.

Radiálny hlavný valec značky Brembo

Aby brzdný výkon zodpovedal vysokému krútiacemu momentu a zrýchleniu modelu MT-09, je posilnený radiálnym hlavným brzdovým valcom Brembo, ktorý vytvára lineárny prívod tlaku do štvorpiestikových strmeňov namontovaných na dvoch 298 mm predných kotúčoch a ponúka vynikajúci brzdný výkon s ovládaním končekmi prstov.

MOTOR

Typ motora 4taktný, Kvapalinou chladený, DOHC, 4ventilový, In-Line Three-Cylinder
Zdvihový objem 890 cm3
Vŕtanie x zdvih 78,0 × 62,1 mm
Kompresný pomer 11,5 : 1
Maximálny výkon 87,5 kW (119,0 k) pri 10 000 ot./min
Maximálny krútiaci moment 93,0 Nm (9,5 kgf-m) pri 7 000 ot./min
Systém mazania zásoba oleje v kľukovej skrini
Typ spojky mokrá, lamelová
Systém zapaľovania TCI
Systém štartovania Elektrický
Prevodovka stály záber, 6 rýchlostná
Koncový prevod Reťaz
Spotreba paliva 5,0 l/100 km
CO2 emisie 116 g/km
Karburátor Elektronické vstřikování paliva

PODVOZOK

Rám Diamond
Predný zdvih 108 mm
Uhol sklonu 24o 40'
Systém predného odpruženia Obrátená teleskopická vidlica, O 41 mm
Systém zadného odpruženia kĺbové odpruženie, kyvná vidlica
Predný zdvih 130 mm
Zadný zdvih 117 mm
Predná brzda Hydraulická, dvojkotúčová, O 298 mm
Zadná brzda Hydraulická, jednokotúčová, O 245 mm
Predná pneumatika 120/70ZR17M/C (58W), bezdušová
Zadná pneumatika 180/55ZR17M/C (73W), bezdušová

ROZMERY

Celková dĺžka 2 090 mm
Celková šírka 820 mm
Celková výška 1,145 mm
Výška sedadla 825 mm
Rázvor kolies 1,430 mm
Minimálna svetlá výška 140 mm
Mokrá hmotnosť s náplňami 193 kg
Kapacita palivové nádrže 14 l
Kapacita olejové nádrže 3,50 l

0.0
0% zákazníkov odporúča produkt
5
4
3
2
1
Doprava zadarmo
nad 100,00 €
Bezpečná platba
kartou
Nakupujete od distribútora
Garantujeme kvalitu
Zákaznícká podpora
od profesionálov